Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČOV - Česká Ves

Ve dne 27. 9. 2011 jsme po skládce Supikovicích zavítali na naší 4. exkurzi, do čističky odpadních vod v České Vsi.

s14.jpg

Viděli jsme, jak se zde čistí odpadní voda, přicházející sem v kanalizacích, např. z našich záchodů a dalších zařízení a zažili zde odpornou vůni, která tady jde značně cítit. Teď už ale konkrétně k čističce.

s12.jpg

 Během výklad jsme se dozvěděli, že k čističce odpadních vod jsou připojeny kanalizace ze širokého okolí Jesenicka, zhruba v okruhu 60 km a asi na více jak 22 000 obyvatel. Voda se zde jednoduše čistí od nejhrubějších nečistot k méně hrubým nečistotám. Voda do areálu přiteče z našich domácností přes sběrné síto, kde se voda zbaví těch nejhrubějších nečistot, jako jsou klacky, kameny atd. Dále voda putuje do mechanických třídičů a oddělovaců, kde se voda zbaví všech mechanických nečistot. Potom následují nádrže, kde jsou do vody nasazeny různé čistící bakterie a chemikálie, ktére se starají o zbavení všech nemechanických nečistot a škodlivin, které by po vypuštění do řeky mohly škodit vodu i životnímu prostředí. Poté se voda vypouští do řeky jako pitná voda, tudíž ne jako užitková.

s18.jpg

s19.jpg

Dále jsou v čističce také tzv. deštové nádrže, které se naplňují v období deštů, je zde i bioplynárna a kompostárna, kde se ukládají mechanické nečistoty při čistění řeky a nechávají se zde uschnout a prodávají se zde jako hnojivo.

Rekonstrukce této čističky proběhla v letech 2005 - 2007. Podle mě je dobré, že zde tady máme takové zařízení, které tu čistí vodu, neboť jak by to tu tu vypadalo za pár let, zkuste se nad tím zamyslet :-)

obr200.jpg

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 28173
Měsíc: 623
Den: 41